Jak naprawić zamek błyskawiczny w torbie sportowej?

Czy zdarzyła ci się sytuacja, kiedy w twojej torbie sportowej zaciął się zamek błyskawiczny? Ta sytuacja jest częsta, jeśli gwałtownie obchodzimy się z tym elementem naszego bagażu. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób go naprawić, w przeciwnym razie będziemy musieli rozciąć torbę, aby odzyskać przedmioty znajdujące się wewnątrz.

Naprawa zamka bez szycia

Niewielu użytkowników toreb sportowych potrafi posługiwać się igłą i nitką czy też maszyną do szycia. Stąd też warto nauczyć się umiejętności, która pomoże naprawić zamek za pomocą mało skomplikowanych narzędzi. Można je zakupić w pasmanteriach. W niektórych sytuacjach będzie konieczne zastosowanie ucinaka lub obcęgów. Ściśnięcie ząbków zamka błyskawicznego sprawi, że niektóre torby treningowe otrzymają nowe życie.

Wymiana jest ostatecznością

Może zdarzyć się tak, że nie będziemy w stanie sami poradzić sobie z naprawą zamka. Warto wówczas udać się do zakładu krawieckiego, a tam zostanie on wypruty i zastąpiony nowym. Jest to szybki sposób, ale wymagający od nas zapłaty za usługę naprawczą. Torby treningowe nie posiadają żadnych unikalnych zamknięć, które nie można byłoby zastąpić, stąd też wystarczy dopasować nowy suwak pod względem koloru oraz rozmiaru. Warto też wziąć pod uwagę, że sposób naprawy zamka jest uzależniony od materiału z jakiego został wykonany. Jeśli posiada elementy plastikowe, to często wymiana jest jedynym wyjściem zastąpienia połamanych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *