Jak wyczyścić torbę sportową?

Każda torba na trening po pewnym czasie użytkowania może zabrudzić się. To akcesorium, które wyciera wiele razy podłogę w klubach fitness, na korytarzach, a także zbiera nieco potu. Konieczna jest jej dezynfekcja po jakimś czasie, dzięki temu będziemy czuć się zawsze perfekcyjnie, a nasz sprzęt sportowy nigdy nie będzie budził obrzydzenia.

Perfekcyjne czyszczenie zależy od materiału

Zanim przystąpimy do wyczyszczenia torby należy wziąć pod uwagę najważniejszą kwestią, jaką jest rodzaj materiału. To od niego zależy, jakich środków możemy użyć. Zazwyczaj bezproblemowo torba na trening może być wyprana ręcznie. Często jednak szkodliwe może okazać się wrzucenie jej do pralki. Wiele toreb nie należy prać w automacie. Z tego też powodu warto bliżej przyjrzeć się metką. Upranie jej ręcznie może być wystarczającym i asekuracyjnym podejściem do zlikwidowania silnych zabrudzeń.

Usuniesz każdą plamę

Delikatne podejście do sprawy może okazać się w wielu przypadkach wystarczające. W tym celu torba na trening powinna być zawinięta w koc, a następnie ustawiamy program na delikatne pranie z małą ilością obrotów. Każda odzież w ten sposób nie ulegnie zniszczeniu, także torba na trening. Czy wszystkie plamy zostaną usunięte? To już kwestia dyskusyjna, ale należy zauważyć, że torby sportowe są stworzone z najwyższej jakości materiałów i często wywabić nawet najsilniejsze zabrudzenie nie będzie problematyczne. Nie używajmy silnych środków chemicznych, gdyż może to doprowadzić do odbarwienia kolorystyki materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *